Podnośnik słupowy typ Gniezno 300

Jeżeli podnośnik ma być wykorzystany do transportu zaprawy lub masy betonowej, można zamiast pomostu wyposażyć go w specjalny pojemnik pokazany na rysunku. Przy wznoszeniu wysokich

budynków stosuje się podobne podnośniki, lecz towarowo-osobowe, aby robotnicy mogli z nich korzystać (rys. 4-5). Produkuje się je też na licencji firmy szwedzkiej „Alimak Skandlo”. Nośność ich wynosi 10 lub 20 kN, wysokość podnoszenia 50-^150 m. Taczki z pomostu podnośnika zdejmują inni pomocnicy i dowożą je do stanowisk murarzy. Kamieni z taczek nie wysypuje się, lecz układa w regularne pryzmy lub kozły. Ułatwia to pracę murarza i chroni go przed potłuczeniem rąk obsuwającymi się kamieniami.

Na budowach obsługiwanych przez żurawie cegły są ładowanie do pojemników, które można przenosić na stanowisko murarza (rys. 4-6). Pojemniki mają dno wyjmowane. Ustawia się nad nimi kozioł lub pryzmę kamieni, po czym porusza się kosz pojemnika i zaczepia do niego załadowane dno. Po przeniesieniu na stanowisko murarza kosz się zdejmuje, cegły zaś pozostają ułożone na dnie pojemnika. Takie rozwiązanie pojemnika zmniejsza zużycie materiałów na wykonanie koszy pojemników oraz zużycie robocizny związanej z napełnianiem i opróżnianiem pojemnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Promujemy
Kategoria Strony