Warunki techniczne wkyonania i odbioru robót szklarskich

Roboty szklarskie z użyciem kitu na zewnątrz budynku powinny być wykonywane podczas suchej pogody w temperaturze powyżej 0°C. Roboty szklarskie bez użycia kitu na zewnątrz budynku można wykonywać w temperaturze poniżej 0°C.

Roboty szklarskie należy wykonywać po zakończeniu podstawowych robót budowlanych, przed malowaniem ścian i sufitów. Roboty stolarskie, ślusarsko-kowalskie, okucia oraz wszystkie czynności wstępne związane z malowaniem drzwi, okien itp. przeznaczonych do szklenia, należy wykonywać przed robotami szklarskimi. W pierwszej kolejności powinno się szklić świetliki dachowe oraz zewnętrzne ramy otworów w ścianach zewnętrznych, z wyjątkiem szklenia okien zespolonych. Skrzydła okien zespolonych zaleca się szklić równocześnie. Podczas szklenia ram stałych lub skrzydeł otwieranych na zewnątrz nie należy wykonywać robót szklarskich na różnych poziomach w jednym pionie budynku.

Przed przystąpieniem do robót szklarskich należy sprawdzić stan stolarki lub ślusarki oraz je oczyścić, wysuszyć i jednokrotnie pomalować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Promujemy
Kategoria Strony