Wykonywanie robót szklarskich

Stolarkę przed rozpoczęciem szklenia należy przygotować, ‚tzn. dopasować, uregulować okucie, zapokostować oraz raz pomalować farbą olejną razem z wrębami na szyby. Wręby maluje się farbą olejną, aby zabezpieczyć kit przed pochłanianiem pokostu przez drewno. Ubytek pokostu z kitu powoduje jego szybkie wysychanie i kruszenie.

Taflę przycina się pozostawiając kilka mm luzu we wrębach, aby umożliwić ruchy termiczne drewna i szkła. Przed wstawieniem tafli wrąb należy podkitować cienką warstwą 1 mm kitu, aby przyciśnięta tafla miała dobre oparcie na całej długości wrębu. Po wstawieniu tafli przybija się ją szpilkami rozstawionymi co 30 cm. Po oszpilkowaniu wrąb wypełnia się kitem, który wyrównuje się w ten sposób, aby tworzył gładką listewkę wokół tafli (rys. 9-23(1, b, c).

Tafle mogą być też mocowane listewkami (rys. 4-23d). W tym wypadku we wrębie rozściela się cienką warstwę kitu, ustawia na niej dopasowaną taflę szkła, kładzie znowu warstewkę kitu i dociska ją listewkami, które przybija się do ramiaków okna lub drzwi. Listewki można też mocować Wkrętami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Promujemy
Kategoria Strony