Zbite miejsca

Ze względu na sposób naprawy uszkodzone tynki można podzielić na:a) wymagające zbijania i uzupełnień,b) o zniszczonej powierzchnie) spękane.

Zbite miejsca tynkujemy tą samą zaprawą, z której był wykonany tynk stary. Jeżeli tynk został zbity całkowicie, podłoże można pokryć dowolnym rodzajem tynku.

Tynki reperowane w wielu miejscach, tynki wielokrotnie malowane, z których zeskrobano powłoki farby, oraz tynki o zniszczonej powierzchni naprawiamy przez tak zwane przetarcie, tj. położenie nowej gładzi. Wykonujemy ją oczywiście stosownie do rodzaju tynku z zaprawy wapiennej, gipsowej lub cementowej i narzucamy na uprzednio zwilżony tynk, równając i zacierając packą. Tynki o powierzchni nieznacznie uszkodzonej po zeskrobaniu starych powłok malarskich przecieramy za pomocą pędzla ławkowca, nanosząc nim gładź. Pęknięcia i rysy nie powinny być tylko zatarte zaprawą, gdyż po krótkim czasie otworzą się na nowo. Nie należy też rys zaprawiać zaprawą gipsową, gdyż gips pęcznieje i tworzy się na powierzchni tynku sieć wypukłości w miejscu dawnych rys. (tzw. żyłek). Pęknięcie należy przeciąć (poszerzyć) końcem kielni lub przecinakiem. Następnie poszerzona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Promujemy
Kategoria Strony